Δευτέρα, Απρίλιος 29, 2024
Follow Us

edeΤην ήττα με 1-2 γνώρισε στον πρώτο φιλικό αγώνα της η ομάδα του Φ.Α.Σ Νάουσα.

Η ομάδα του Φ.Α.Σ  μπορούσε να φύγει με την νίκη από το παιχνίδι αλλά οι χαμένες ευκαιρίες και δυο αμυντικά λάθη έδωσαν την ευκαιρία στον Εδεσσαϊκό να βγει νικητής.

Η ομάδα του Φ.Α.Σ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε στο 15ο λεπτό να ανοίξει το σκορ με σουτ του Χατζόπουλου.

Στην συνέχεια η ομάδα της Έδεσσας ισορρόπησε το παιχνίδι, με τον Φ.Α.Σ όμως να χτυπά στις αντεπιθέσεις και να δημιουργεί ευκαιρίες για goal κυρίως με τον Ντινόπουλο.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Φ.Α.Σ μπροστά με 1-0.

Στην επανάληψη ο προπονητής της Νάουσας κ. Χριστοφίδης έδωσε χρόνο συμμετοχής στους παίκτες που είχε στον πάγκο του, ώστε να δει την κατάσταση τους αλλά και να κάνει δοκιμές ενόψει του πρωταθλήματος. Η Νάουσα δημιούργησε ευκαιρίες και είχε διπλό δοκάρι με τον Μτσεντλισβίλι στο 53ο λεπτό.

Ο Εδεσσαϊκός πίεσε για την ισοφάριση και το κατάφερε στο 70o λεπτό με τον Λαφαζανίδη από κοντά. Η ανατροπή για τους φιλοξενούμενους ήρθε 2 λεπτά πριν από την λήξη του παιχνιδιού με κεφαλιά του Τζατζανά μετά από κόρνερ.

Παρά την ήττα η ομάδα της Νάουσας άφησε θετικά στοιχεία στον πρώτο φιλικό της αγώνα, με τους παίκτες να δείχνουν διάθεση, πίεση και σωστή τοποθέτηση στον χώρο.