Τρίτη, Μάρτιος 19, 2024
Follow Us
Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αλπικού σκι αθλητές του ΕΟΣ Νάουσας

Οι αθλητές της ομάδας Αλπικού σκι του ΕΟΣ Νάουσας κατηγορίας Π1-Κ1 και Π2-Κ2 συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στον Παρνασσό στις 5 και 6 Μαρτίου 2024.

Η ΝΑΟΥΣΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ TAEKWON-DO I.T.F.

Θριαμβευτική ήταν η εμφάνιση για το Taekwon-do της Νάουσας στο A’ Πανελλήνιο Κύπελλο 2024 «Grand Master Αναστασιάδης Χαράλαμπος» με τον Σύλλογο να κατακτά πολλά μετάλλια αλλά και εντυπώσεις.

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Ζαφειράκη-Ηττήθηκε για ένα γκολ στο  Κιλκίς

Ηττήθηκε ο Ζαφειράκης στο Κιλκίς, με 21-20, στην αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Handball Premier.

Στα προημιτελικά του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ ο Ζαφειράκης

Στα προημιτελικά του πρωταθλήματος της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ προκρίθηκαν οι άνδρες του Ζαφειράκη που επικράτησαν στον τρίτο αγώνα κόντρα στον ΠΑΟΚ Αλμωπίας.

Στο Βαλκανικό Κύπελλο FIS οι αθλητές του ΕΟΣ Νάουσας Βάικου Δάφνη, Τσιάρκα Γεωργία ,Παρίσης Ευάγγελος ,Μπιλιούρη Νεφέλη και Καραμίχος Ιωάννης

Στην  Pokljuka  της Σλοβενίας διεξήχθησαν οι αγώνες του Βαλκανικού Κυπέλλου Δρ.Αντοχής με τους αθλητές του ΕΟΣ Νάουσας να πραγματοποιούν  εξαιρετική εμφάνιση κερδίζοντας μετάλλια και εντυπώσεις.

Ήττα, αλλά εξαιρετική εμφάνιση, για τον Ζαφειράκη-Ηττήθηκε με 29-32 από την “Δράμα 1986”

Παρά την εξαιρετική του εμφάνιση, ηττήθηκε ο Ζαφειράκης από τη  “Δράμα ‘86”,

ΤΟ TAEKWON-DO ΤΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΤΟΥ

Ανάμεσα στις συνεχείς αγωνιστικές υποχρεώσεις του, το Taekwon-do της Νάουσας έκοψε την πίτα του.

NAOUSSA TAEKWON-DO: Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ!!!

Σε μια ακόμα μεγάλη αθλητική διοργάνωση συμμετείχε το Taekwon-do της Νάουσας κερδίζοντας μετάλλια και εντυπώσεις!!!

Πάλεψε, αλλά ηττήθηκε, ο Ζαφειράκη-Εξαιρετική εμφάνιση, κόντρα στον  ΠΑΟΚ

Με “ψηλά το κεφάλι”, παρά την ήττα με 31-25 από τον ΠΑΟΚ, έφυγε από το “Σπίτι του Χάντμπολ” η ομάδα του Ζαφειράκη, καθώς έδειξε εξαιρετικό αγωνιστικό πρόσωπο.

Στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων Νεανίδων η αθλήτρια του ΕΟΣ Κατερίνα Βάικου

Στο Οτεπά της Εσθονίας θα διεξαχθεί το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Διάθλου Εφήβων Νεανίδων, από τις 22 Φεβρουαρίου έως και 2 Μαρτίου,