Πέμπτη, Απρίλιος 18, 2024
Follow Us
Δεν έχουν αντίπαλο οι έφηβοι του Ζαφειράκη-Σάρωσαν και τον Πιερικό με 81-55 (video+φωτορεπορτάζ)

Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε το βράδυ της Τετάρτης η εφηβική ομάδα μπάσκετ του Ζαφειράκη Νάουσας, κόντρα στον Πιερικό.

taghg

Η ομάδα της Νάουσας έδειξε από την αρχή του παιχνιδιού τις διαθέσεις της, αφού μπήκε εξαιρετικά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει διαφορά 20 πόντων στην λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Στην δεύτερη περίοδο ο Πιερικός προσπάθησε να μειώσει την διαφορά, αλλά η καλή άμυνα και η υπομονή στην επίθεση, έφερε τον Ζαφειράκη μπροστά στο ημίχρονο με 40-24.

Ο προπονητής του Ζαφειράκη Ζήνων Μυλωνάς, έδωσε χρόνο συμμετοχής στους παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο, που αντεπεξήλθαν άριστα στο παιχνίδι και κατάφεραν να συντηρήσουν το προβάδισμα τους και στην τρίτη περίοδο με 56-43.

Στην τελευταία περίοδο και με την νίκη να έχει κριθεί οι ταλαντούχοι αθλητές του Ζαφειράκη απόλαυσαν το παιχνίδι φτάνοντας με χαρακτηριστική άνεση στο τελικό 81-55.

(29-29)(40-24)(56-43)(81-55)

Ζαφειράκης: (Ζήνων Μυλωνάς)-Κολτσάκης-3, Πουρλίδας Β-11,Σμέρνος Δ-6, Σμέρνος Β-3, Τσίλης Δ-7, Πουρλίδας Δ-24, Παπαπέσιος, Δημάκας-3, Μπιλιούρης Δ-12, Μπιλιούρης Α-3, Λαφάρας-2, Καφετζής-7